Reklama

Reklama

Tokio 2020. Wyścig medalowy Piotra Myszki może zostać przesunięty

W sobotę Piotr Myszka stanie na starcie ostatniego wyścigu klasy RS:X, który jest podwójnie punktowany. Polak ma realne szanse na medal, lecz jak się okazuje... rywalizacja może nie dojść tego dnia do skutku. Poinformował o tym dziennikarz "Przeglądu Sportowego", Kamil Wolnicki.

Myszka aktualnie jest czwarty, ale ma minimalną stratę do zawodników na trzeciej i drugiej lokacie. Z uwagi na podwójne punkty w ostatnim akcie zmagań, szansa na przegonienie rywali jest spora. Bój o upragniony i tak wyczekiwany przez cały kraj krążek może jednak nie dojść w sobotę do skutku. Powodem jest bardzo słaby wiatr.

- Taka jest prognoza. Chyba że się nie sprawdzi. Na razie jednak nie wygląda to dobrze i niewykluczone, że wyścig medalowy zostanie przesunięty o jeden dzień - przekazał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" dyrektor sportowy Polskiego Związku Żeglarskiego, Dominik Życki.

Wyścig medalowy klasy RS:X ma się według planu rozpocząć w sobotę o 8:33 polskiego czasu. W klasyfikacji prowadzi pewny złotego medalu Holender, Kilan Badloe.

TC

ReklamaReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje