Reklama

Reklama

Tokio 2020. Premier Morawiecki pogratulował polskim wioślarkom

Pierwszy - i jak dotychczas jedyny - medal dla Polski na igrzyskach w Tokio zdobyły wioślarki w konkurencji czwórek podwójnych. Premier Mateusz Morawiecki złożył przy tej okazji gratulacje polskim reprezentantkom na swoim oficjalnym facebookowym profilu.

Cztery nasze wioślarki - Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann w środę wywalczyły olimpijskie srebro. Polkom udało się na ostatnich 500 metrach wyprzedzić osadę niemiecką, która popełniła błąd techniczny.

Tym samym do 19 wzrósł olimpijski dorobek medalowy Polski w wioślarstwie. Srebrny "krążek" wymienionej czwórki to także jak dotąd jedyny medal dla "Biało-Czerwonych" w Tokio.

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Reklama

Tokio 2020. Morawiecki: To srebro podnosi morale całej polskiej ekipy

Sukces sportsmenek nie umknął uwadze premiera Mateusza Morawieckiego, który postanowił pogratulować kadrowiczkom na swoim profilu na Facebooku.

"Igrzyska w Tokio są na razie trudnym doświadczeniem dla polskiego kibica, (...) przede wszystkim ze względu na brak szczęścia naszych reprezentantów. Kilka razy medale były naprawdę blisko" - napisał Morawiecki.

"Tym cenniejsze jest srebro naszych wspaniałych wioślarek z czwórki podwójnej, bo podnosi morale całej naszej ekipy" - dodał premier, który podziękował i pogratulował "srebrnej" czwórce oraz jej sztabowi szkoleniowemu.

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje