Reklama

Reklama

Tokio 2020. Poznaliśmy pary ćwierćfinałów turnieju olimpijskiego w siatkówce!

Zmagania siatkarzy podczas turnieju olimpijskiego wkraczają w decydującą fazę. W ostatnim meczu rozgrywek grupowych Argentyna niespodziewanie pokonała USA 3:0 i awansowała do kolejnej fazy. Wcześniej udział w ćwierćfinale zapewniła sobie reprezentacja Polski. "Biało-Czerwoni" w 1/4 finału zagrają z Francją i jeśli wygrają, czeka ich starcie w półfinale z lepszym z pary Włochy - Argentyna.

W decydujących o kształcie ćwierćfinałów meczach Polska uporała się z Kanadą, Włosi pokonali Wenezuelę, Rosjanie triumfowali nad Tunezją, Japonia wyeliminowała Iran, Francuzi przegrali z Brazylią, a Argentyna niespodziewanie wygrała z USA. 

"Biało-Czerwoni" w pierwszym meczu fazy pucharowej zmierzą się z reprezentacją Francji. Spotkanie będzie dla Polaków szansą na rewanż za niedawną porażkę w Lidze Narodów. 

Siatkarze Heynena przegrali 2:3, a w końcówce meczu doszło do sprzeczki pomiędzy Earvinem Ngapethem a Michałem Kubiakiem.

Tokio 2020. Polacy w ćwierćfinale zagrają z Francją!

Reklama

Tokio 2020 - bądź z nami na igrzyskach olimpijskich! Sprawdź

Spotkanie pomiędzy reprezentacjami - tak jak pozostałe mecze ćwierćfinałowe - zostanie rozegrane we wtorek 3 sierpnia. Początkowo Polacy mieli zagrać z Francuzami o 2.00.  Jednak godzina rozpoczęcia spotkania uległa zmianie. Mecz "Biało-Czerwonych" zaplanowano na 14.30.

Jako pierwsi do boju o półfinał przystąpią Rosjanie i Kanadyjczycy (2.00). Potem na boisko wyjdą Japończycy z Brazylijczykami (6.00), a po nich dojdzie do pojedynku Włochy - Argentyna (10.00).

Ćwierćfinały turnieju olimpijskiego w siatkówce (03.08):

02:00 - Rosjanie - Kanada
06:00 - Japonia - Brazylia
10:00 - Włochy - Argentyna
14:30 - Polska - Francja

Półfinały mają się natomiast odbyć w czwartek (5 sierpnia). Wygrany meczu Polska - Francja zagra z triumfatorem starcia Włochy - Argentyna. Analogicznie w drugim półfinale staną naprzeciw siebie wygrani spotkań Japonia - Brazylia i Rosjanie - Kanada. 

Mecz finałowy został zaplanowany na sobotę (7 sierpnia) i planowo powinien się rozpocząć o 14:15. 

Igrzyska olimpijskie w Tokio trwają w najlepsze - Sprawdź już teraz

PA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje