Reklama

Reklama

Tokio 2020. Polska - Francja. Laurent Tillie: Polska to ciężka artyleria

Francuzi nie mają złudzeń, kto jest faworytem dzisiejszego ćwierćfinału. „L’Equipe” daje tylko 30 procent szans swojej siatkarskiej reprezentacji na to, że przejdzie tę rundę. Ale przywołuje zaciętą rywalizację obu drużyn za czasów trenera Laurenta Tilliego. „Trójkolorowi” mają w niej korzystniejszy bilans.

"Dziś wieczorem w Tokio Francja spotka się z jednym ze swoich najdroższych rywali, ale w meczu innym niż wszystkie, któremu dodatkowy wymiar nadaje ranga ćwierćfinału olimpijskiego" - pisze największy sportowy dziennik we Francji.

Gazeta wylicza główne atuty Polaków: Wilfredo Leona, czyli najlepszego zawodnika na świecie, wielką gwiazdę jaką jest Bartosz Kurek, serwujących z olbrzymią siłą zawodników, którzy potrafią spustoszyć ziemię. "Polska i jej fizyczność, bloki, skrzydła. Jednym słowem Polska, która pozbawiła Francję medalu mistrzostw Europy w 2019 roku, a wcześniej zdeklasowała ją w turnieju olimpijskim w Gdańsku" - czytamy w zapowiedzi meczu.

Reklama

- To ciężka artyleria. W jednej drużynie grają najlepsi serwujący na świecie. To ta sama siła uderzenia co Rosja i Brazylia. Musimy zastosować ten sam styl gry, spróbować dobrego przyjęcia, ale przede wszystkim dobrze rozgrywać  - mówi trener "Trójkolorowych" Laurent Tillie.

Selekcjoner już dokonał cudu i wprowadził Francję do pierwszego w historii ćwierćfinału olimpijskiego w siatkówce. Mówi, że jego drużyna musi zagrać tak jak z Rosją (zwycięstwo 3:1) i Brazylią (porażka 2:3, ale na wagę awansu), by chociaż zagrozić Polakom.

Tillie miał do tej pory pomysł na to jak wygrywać z Polakami. Odkąd jest trenerem reprezentacji, czyli od 2012 roku, 10 razy pokonał "Biało-Czerwonych", przegrał dziewięciokrotnie.

Ale trener nie gra. W Tokio niezbyt dobrze wypada gwiazdor "Trójkolorowych" Earvin N'Gapeth. Francuzi liczą przede wszystkim na przebudzenie 30-letniego atakującego. "Bez wielkiego N'Gapetha Francja nawet nie otrze się o wielki wyczyn." - pisze "L’Equipe".

ok

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje