Reklama

Reklama

Tokio 2020. Nieudany start Polaków w sprincie

Patryk Rajkowski i Mateusz Rudyk pożegnali się z rywalizacją sprinterów w kolarstwie torowym na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Ten pierwszy awansował do 1/16 finał, gdzie niestety nie sprostał Maximilianowi Levy'emu z Niemiec i o awans walczył w repasażach, ale i tam przegrał swój pojedynek i pożegnał się z dalszymi zmaganiami. Drugi z naszych zawodników Mateusz Rudyk odpadł z rywalizacji w wyścigu repasażowym o awans od 1/16 finału.

Poziom tej konkurencji był od początku bardzo wysoki, bo padł rekord olimpijski, aż dziewięciu zawodników pojechało lepiej od poprzedniego, w tym Rudyk, a jeden go wyrównał. Jako pierwszy w eliminacjach poprawił go Jack Carlin. Brytyjczyk wynikiem 9,306 ustanowił nowy rekord olimpijski. Poprzedni wynosił 9,551 i od igrzysk w Rio należał do jego rodaka Jasona Kenny'ego. 

Lepiej od poprzedniego rekordu olimpijskiego pojechali także: Nicholas Paul z Trynidadu i Tobago (9,316), rekordzista świata, Rosjanin Denis Dmitriew (9,331), Jair Tjon En Fa z Surinamu (9,472), Rudyk (9,493), dotychczasowy rekordzista Brytyjczyk Jason Kenny (9,510) i Japończyk Yuta Wakimoto (9,518), a wyrównał go Francuz Sebastien Vigier (9,551).

Wszystkich pogodzili jednak Holendrzy - Jeffrey Hoogland i Harrie Lavreysen, którzy uzyskali 9,215.

Pewny awans do najlepszej "24" zanotował też Rajkowski. Polak uzyskał 9,594, bijąc rekord życiowy. W 1/32 finału spotkał się z Chińczykiem Chao Xu i po bardzo zaciętym pojedynku pokonał swojego rywala, awansując do 1/16 finału. Tam niestety nie sprostał niemieckiemu kolarzowi Maximilianowi Levy'emu i czekały go repasaże w walce o 1/8 finału. Tam mierzył się z Muhammadem Shahe Firdausem Sahromem z Malezji, ale i tam sobie nie poradził i odpadł z dalszej walki o medale.

Reklama

Rudyk, który był siódmy w eliminacjach, w 1/16 finału mierzył się z Nowozelandczykiem Samem Websterem (18.). Niestety, choć był wskazywany jako faworyt, nie poradził sobie z rywalem i przegrał swój wyścig. Podobnie było w repasażach w walce o 1/8 finału, gdzie Polak był trzeci w swojej serii i pożegnał się z rywalizacją.

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Pawo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje