Reklama

Reklama

Tokio 2020. Natalia Kaczmarek - kim jest złota medalistka z Tokio

Natalia Kaczmarek była bardzo ważnym ogniwem naszej sztafety mieszanej 4x400 m, która sięgnęła po olimpijskie złoto w Tokio. To aktualna mistrzyni Polski w biegu na 400 m.

Mamy pierwsze złoto podczas igrzysk olimpijskich w Tokio! Radość kibicom "Biało-Czerwonych" przyniosła sztafeta 4x400 m, startująca w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński.

Kaczmarek biegła na drugiej zmianie, tuż po Karolu Zalewskim. Po biegu aktualnej mistrzyni Polski na 400 m przekazała pałeczkę srebrnej medalistce tamtych mistrzostw - Justynie Święty-Ersetic.

Natalia Kaczmarek - kim jest?

23-letnia sportsmenka urodziła się 17 stycznia 1998 roku w Drezdenku. Swoją sportową karierę kontynuowała trenując m.in. w Grodzisku Wielkopolskim i we Wrocławiu.

Polka błysnęła już w 2018 roku, kiedy wraz ze sztafetą 4x400 m kobiet sięgnęła po złoty medal mistrzostw Europy w Berlinie.

Reklama

Gdzie i kiedy oglądać Polaków w Tokio - Sprawdź teraz!

Rok później przywiozła dwa złote medale z Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Szwecji - indywidualny i w sztafecie. Z kolei w tegorocznych Halowych ME razem z partnerkami zajęła trzecie miejsce w zawodach sztafetowych. Później Polki, z Kaczmarek w składzie, zdobyły srebro podczas rozgrywanego w Chorzowie World Athletics Relays. 

Prywatnie jest partnerką naszego kulomiota Konrada Bukowieckiego.

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje