Reklama

Reklama

Tokio 2020. Koszewska autorką pierwszego polskiego zwycięstwa od 13 lat na igrzyskach

24 lipca nie był najszczęśliwszym dniem dla Polaków na igrzyskach olimpijskich. Imprezę dobrze zaczęła jednak polska pięściarka Karolina Koszewska, która awansowała do 1/8 finału. Było to pierwsze zwycięstwo polskiego zawodnika w boksie, na igrzyskach, od 13 lat.

Koszewska występuje w wadze do 64 kg. W pierwszym pojedynku mierzyła z reprezentantką Uzbekistanu Szachnozą Junusową.

Polka była zdecydowanie lepsza. Wszystkich pięciu sędziów, każdą z rund zapisało na konto Koszewskiej. Po walce, nos rywalki był bardzo rozbity.

Wygrana Koszewskiej była pierwszą od 13 lat, jaką którykolwiek z polskich pięściarzy odniósł na igrzyskach. Wcześniej bowiem, ostatnim który zwyciężył, był Łukasz Maszczyk. W Pekinie w 2008 roku pokonał dwóch rywali. Najpierw Saidiego Kargbę ze Sierra Leone, a potem Jafetema Uutoniego z Namibii. Przegrał dopiero w ćwierćfinale z Irlandczykiem Paddym Barnsem.

Reklama

Następną walkę Polka stoczy we wtorek. Jej przeciwniczką będzie Turczynka Busenaz Surmeneli. W niedzielę rozpoczną zmagania Sandra Drabik i Damian Durkacz. Przeciwniczką Polki również będzie reprezentantka Uzbekistanu Tursunoy Rachimowa. Z kolei nasz jedyny męski przedstawiciel w boksie zmierzy się z niebezpiecznym Rosjaninem Gabilem Mamedowem. Dopiero w środę rywalizację rozpocznie Ewelina Wójcik. Jej rywalką będzie Nouchka Fontijn z Holandii.

Pierwsze medale w taekwondoo

Dużo działo się też w taekwondoo. Rozdano tam pierwsze medale. Rozegrano bowiem finały w kategoriach do 49 kg kobiet i 58 kg mężczyzn.

Wśród pań triumfowała reprezentantka Tajlandii Panipak Wongphatthanakit, która pokonała Hiszpankę Adrianę Cerezo Iglesias 11:10. Brąz przypadł Abishag Semberg z Izraela i Tijanie Bogdanović z Serbii. 

Z kolei w męskim finale Vito Dell'Aquila wygrał 16:12 z Mohamed Khalil Jendoubi z Tunezji. Na trzecim miejscu znaleźli się reprezentant Olimpijczyków z Rosji Michaił Artamonow oraz Jang Jun z Korei Południowej.

MP

Najnowsze informacje z igrzysk olimpijskich - Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje