Reklama

Reklama

Tokio 2020. Kolejne profile polskich siatkarzy atakowane przez irańskich kibiców

Nie tylko Michał Kubiak padł ofiarą ataku fanów irańskiej piłki siatkowej. Także Wilfredo Leon, Bartosz Kurek i jego małżonka oraz... nieobecny w Tokio Karol Kłos musieli się zmagać z falą negatywnych komentarzy.

Reprezentacja Iranu pokonała wczoraj kadrę Polski 3-2 i wywołało to falę - niekoniecznie sportowej - radości wśród kibiców irańskiej siatkówki. Historia rywalizacji obu drużyn jest bowiem bardzo zaciekła, po tym jak Michał Kubiak nazwał irańskich zawodników "leszczami". 

Po zakończeniu spotkania konta polskich siatkarzy na mediach społecznościowych zostały zaatakowane przez irańskich kibiców. Ci najczęściej zamieszczali komentarze z flagą swojego kraju lub napisem "IR", jednak zdarzały się także negatywne i momentami wulgarne komentarze. 

Ich ofiarą padli nie tylko siatkarze, ale także żona Bartosza Kurka - Anna, która podzieliła się tym za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

- Skala tego zjawiska jest ogromna, chyba muszę się wylogować na jakiś czas - napisała. Wcześniej Anna otrzymała wiele wulgarnych wiadomości, obrażających ją i także jej rodzinę. 

Tokio 2020. Irańscy fani zaatakowali profile polskich siatkarzy

Reklama

Tokio 2020 - bądź z nami na igrzyskach olimpijskich! Sprawdź

Natłok komentarzy nie ominął nawet... nieobecnego w Tokio Karola Kłosa. Siatkarz postanowił odpowiedzieć na wiadomości irańskich fanów, dając im to do zrozumienia. 

Fala wiadomości dotknęła także gwiazdę polskiej reprezentacji Wilfredo Leon. Siatkarz mógł przeczytać, że "został schowany do kieszeni", a "Iran zmiażdżył Polskę". 

W czasie minionej Ligi Narodów polscy siatkarze uporali się z Iranem 3-0. Już jutro reprezentację Polski czeka kolejne wymagające starcie z Włochami. 

Gdzie i kiedy kibicować Polakom? Sprawdź terminarz igrzysk olimpijskich

PAReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne