Reklama

Reklama

​Tokio 2020. Kiedy decyzja ws. Święty-Ersetic? Znamy szczegóły

Uraz podczas przygotowań do igrzysk w Tokio Justyny Święty-Ersetic nie sprawił, by podjęto już decyzję o wycofaniu jej z którejś z trzech konkurencji, do których jest przymierzana. "Decyzja zapadnie dzień, dwa przed startem" - powiedział PAP dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

W środowisku lekkoatletycznym wiadomo było już od dłuższego czasu, że Święty-Ersetic podczas jednego z ostatnich zgrupowań doznała kontuzji, która zaburzyła jej przygotowania. Teraz, już będąc w stolicy Japonii, multimedalistka mistrzostw Europy i świata na 400 m po raz pierwszy potwierdziła to oficjalnie, wskazując, że urazu mięśnia czworogłowego nabawiła się w Zakopanem.

- Z tego co wiem od trenera Aleksandra Matusińskiego, to Justyna realizuje treningi. Może nie są one optymalne, ale są tam elementy biegowe. Wcześniej miała ćwiczenia zastępcze. Każdy kolejny dzień jest tu cenny, dochodzi dodatkowa regeneracja, a igrzyska są długie - zaznaczył Kęcki.

Reklama

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

28-letnia zawodniczka przymierzana była pierwotnie w Tokio do startu w aż trzech konkurencjach - biegu indywidualnym na 400 m, sztafecie kobiecej i mieszanej. Zdaniem dyrektora sportowego PZLA nic się w tej kwestii póki co nie zmieniło.

- Jak na razie nie zapadła decyzja, by z którejkolwiek z niej miała zrezygnować - zastrzegł.

Święty-Ersetic w tym roku ma pecha - to jej kolejny uraz w tym okresie czasu. Potem zmagała się także z zakażeniem COVID-19. Mimo to Kęcki nie traci optymizmu.

- Mimo wszystko jesteśmy dobrej myśli - podkreślił.

Czytaj także: Tokio 2020 - wielcy nieobecni w reprezentacji Polski

Z Tokio Agnieszka Niedziałek

an/ krys/

Dowiedz się więcej na temat: Justyna Święty-Ersetic

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama