Reklama

Reklama

​Tokio 2020 - jeździectwo. 30. lokata Kamińskiego po próbie terenowej WKKW

Jan Kamiński na Jardzie zajmuje 30. miejsce po próbie terenowej, czyli drugiej konkurencji olimpijskiej rywalizacji we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego (WKKW). Drużynowo Polska plasuje się na 13. pozycji

Kamiński, który pierwotnie miał być rezerwowym, ale zastąpił Pawła Spisaka, gdy jego koń nie przeszedł przeglądu weterynaryjnego, po ujeżdżeniu był 32., ale 30. wynik w próbie terenowej pozwolił mu się nieznacznie przesunąć w górę klasyfikacji.

Joanna Pawlak (Fantastic Frieda) zajmuje 41. pozycję, a Małgorzata Cybulska na koniu Chenaro 2, która po ujeżdżeniu była 18., została wyeliminowana z dalszej rywalizacji.

Tokio 2020. Jan Kamiński 30. po drugiej konkurencji WKKW

Duże straty poniósł prowadzący po ujeżdżeniu złoty medalista olimpijski z Londynu i Rio de Janeiro Michael Jung, który spadł na 10. miejsce. Ekipa niemiecka miała jednak zastrzeżenia do działania systemu bezpieczeństwa podczas jego przejazdu i złożyła protest.

Reklama

Liderem został Brytyjczyk Oliver Townend, który wyprzedza Niemkę Julię Krajewski i swoją rodaczkę Laurę Collett.

Rezultaty uwzględniane są także w rywalizacji drużynowej, w której biało-czerwoni spadli z 12. na 13. pozycję w stawce 15 reprezentacji. Na czele jest Wielka Brytania, przed Australią i Francją.

Ostatnia część rywalizacji WKKW - skoki przez przeszkody - odbędzie się w poniedziałek.

pp/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje