Tokio 2020. Dorota Borowska czwarta w finale kajakarskiej konkurencji C1 na 200 m

Dorota Borowska otarła się o medal w finale kajakarskiej konkurencji C1 na 200 m. Polka jeszcze po zakończeniu wyścigu wierzyła w trzecią lokatę, ale fotofinisz wskazał, że szybsza była reprezentantka Ukrainy. Do medalu zabrakło Borowskiej 0,082 s. Zwyciężyła Amerykanka Nevin Harrison.

Wcześniej w swoim biegu półfinałowym Polka zajęła czwartą lokatę i zakwalifikowała się do najważniejszej rywalizacji.

Do finału zakwalifikowały się cztery najlepsze zawodniczki z dwóch półfinałów. Borowska, tegoroczna mistrzyni Europy, mocno spóźniła start, ale szybko dogoniła czołówkę i pilnowała miejsca premiowanego awansem.

Dorota Borowska czwarta w finale konkurencji C1 na 200 m

Finał Polka rozpoczęła zdecydowanie lepiej i od początku należała do czołówki wyścigu. Linię mety minęła niemal jednocześnie z reprezentantką Ukrainy i do wyłonienia brązowej medalistki potrzebny był fotofinisz.

Na nasze nieszczęście, minimalnie szybsza okazała się Ukrainka Ludmiła Luzan i to ona zajęła trzecią pozycję. Borowska finiszowała czwarta. Zwyciężyła Amerykanka Nevin Harrison. Drugie miejsce dla Kanadyjki Laurence Vincent-Lapointe.

Kanadyjkarki debiutują na igrzyskach. W Tokio rywalizują w dwóch konkurencjach - na jedynce na 200 i w dwójce na 500 m. Na tym drugim dystansie Polki nie startują.