Reklama

Reklama

Tokio 2020. Dariusz Szpakowski przerwał milczenie

Odsunięcie go przez dyrekcję TVP Sport z komentowania finału Euro 2020 wywołało falę krytyki. Dariusz Szpakowski wrócił na antenę z okazji igrzysk w Tokio, komentując - wspólnie z Markiem Kolbowiczem - medal wioślarek z czwórki podwójnej. Polki startowały w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann.

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź 

"Polska na drugim miejscu! Wreszcie srebro! Otwarcie medalowe w Toko! Kochamy Was! Wspaniale!" - krzyczał do mikrofonu wzruszony Dariusz Szpakowski, gdy wioślarki przepływały linię mety.

Później doświadczony komentator zabrał też głos w ważnej sprawie - hejtu, jaki wylewa się na wielu naszych sportowców, a szczególnie na Zofię Klepacką-Noceti.

Reklama

- Wspierajmy naszych. Warto to robić. Natomiast nie hejtujmy naszych, bo to nie ma sensu - zaapelował doświadczony komentator Dariusz Szpakowski. - Dziewczyny wykonały kawał ciężkiej pracy przez te pięć lat. To dziewiętnasty medal olimpijski polskiego wioślarstwa.

Dariusz Szpakowski apeluje: Nie hejtujmy, bo to boli

- To boli, to jest przykre. Łatwo jest kliknąć, napisać. Proszę się tylko zastanowić przed tym, ile ci ludzie włożyli pracy, własnych wyrzeczeń. Oni są nasi, reprezentują biało-czerwone barwy - przypomina jasne jak słońce prawdy komentator.

- I pamiętajmy, że sport jest ponad wszelkimi podziałami, bo jesteśmy jedną, wielką, biało-czerwoną rodziną, jeżeli chodzi o Polaków - zakończył swój apel Dariusz Szpakowski.

IO: szanse medalowe, wyniki, informacje. Bądź na bieżąco 

Dariusz Szpakowski jest jednym z najbardziej doświadczonych komentatorów w Europie i na świecie. Karierę zaczął w Polskim Radiu na MŚ 1978 r. w Argentynie.

- Tokio to moje siedemnaste igrzyska olimpijskie. Rekordzistą jest Włodek Szaranowicz, który był na dziewiętnastu i ja go nie doścignę - powiedział red. Szpakowski.
Czy usłyszymy jego głos podczas przyszłorocznych zimowych IO w Pekinie? M.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje