Reklama

Reklama

Tokio 2020. 5 sierpnia - występy Polaków

Po udanych występach Polaków na igrzyskach w Tokio w środę, w czwartek fani znad Wisły mogą liczyć na kolejne medale. Szanse na olimpijskie podium miała zwłaszcza Dorota Borowska w rywalizacji w C1 na dystansie 200 m, ale ostatecznie zajęła czwarte miejsce.

Borowska awansowała w nocy do finału. Decydująca rozgrywka rozpoczęła się o 4.57. Polka przegrała medal o włos, zajmując czwartą pozycję.

O finał - tyle że na lekkoatletycznej bieżni - zawalczą również Marcin Lewandowski oraz Michał Rozmys, którzy pobiegną na dystansie 1500 m. W akcji zobaczymy także "Aniołki Matusińskiego" w eliminacjach sztafety 4x400 m.

W kolarstwie torowym zaprezentuje się Szymon Sajnok.

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Reklama

Studio Ekstraklasa na żywo w każdy poniedziałek o 20:00 - Sprawdź!

Tokio 2020. Występy Polaków 5 sierpnia:

Lekkoatletyka:

2.00 (czasu polskiego) - dziesięciobój, bieg przez płotki na 110 m - Paweł Wiesiołek

2.10 - skok wzwyż, kwalifikacje - Kamila Lićwinko

2.40 - siedmiobój, skok w dal - Adrianna Sułek

2.50 - dziesięciobój, rzut dyskiem - Paweł Wiesiołek

3.00 - sztafeta 4x100 m kobiet, kwalifikacje - Pia Skrzyszowska, Marlena Gola, Paulina Guzowska, Paulina Paluch, Klaudia Adamek, Marika Popowicz-Drapała

5.30 - siedmiobój, rzut oszczepem - Adrianna Sułek

5.45 - dziesięciobój, skok wzwyż - Paweł Wiesiołek

9.30 - chód na 20 km - Łukasz Niedziałek

12.25 - 4x400 m kobiet, eliminacje - Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dominika Baćmaga, Kinga Gacka, Anna Kiełbasińska, Kornelia Lesiewicz

13.00 - 1500 m mężczyzn, półfinały - Marcin Lewandowski, Michał Rozmys


Kajakarstwo:

2.44 - C-1 200 m, półfinał - Dorota Borowska

2.58 - K-1 500 m, półfinał - Justyna Iskrzycka, Marta Walczykiewicz

4.57 - C-1 200 m, finał - Dorota Borowska

5.15 - K-1 500 m, finał B - Justyna Iskrzycka, Marta Walczykiewicz

Kolarstwo torowe:

8.30: omnium mężczyzn, scratch - Szymon Sajnok

9.27: omnium mężczyzn, wyścig na tempo

10.07: omnium mężczyzn, wyścig eliminacyjny

10.55: omnium mężczyzn, wyścig punktowy, finał

Pięciobój nowoczesny

6.00: szermiercza runda rankingowa, kobiety - Anna Maliszewska

9.30: szermiercza runda rankingowa, mężczyźni - Sebastian Stasiak, Łukasz Gutkowski

Zapasy

4.30: 53 kg w st. wolnym kobiet, 1/8 finału - Roksana Zasina - Tatiana Achmetowa (Kazachstan)

74 kg w st. wolnym mężczyzn, 1/8 finału - Kamil Rybicki - Amr Reda Ramadan Huseen (Egipt)

5.50: 53 kg w st. wolnym kobiet, ćwierćfinały

       74 kg w st. wolnym mężczyzn, ćwierćfinały

11.15: 74 kg w st. wolnym mężczyzn, półfinały

11.55: 53 kg w st. wolnym kobiet, półfinały

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje