Reklama

Reklama

Tokio 2020

​Rozporządzenie: Zawodnicy przygotowujący się do igrzysk olimpijskich mają prawo do szczepień w I etapie

Członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich, zawodnicy przygotowujący się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych mają prawo do szczepień przeciw COVID-19 w etapie pierwszym - przewiduje rozporządzenie opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Reklama

Rozporządzenie w tej sprawie zostało opublikowane we wtorek.

Reklama

Zgodnie z nową regulacją do grupy osób uprawnionych do szczepień w ramach etapu I wpisani zostali członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich, zawodnicy przygotowujący się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych.

Z pierwszych informacji wynika, że sportowcy mają zostać zaszczepieni jeszcze przed początkiem czerwca, by móc bezpiecznie uczestniczyć w imprezie.

Niewykluczone, że wkrótce do tej grupy dołączy także piłkarska reprezentacja Polski, która od 11 czerwca ma brać udział w mistrzostwach Europy.

Igrzyska olimpijskie przełożone z 2020 na 2021 z powodu pandemii COVID-19 mają się odbyć w dniach 23 lipca-8 sierpnia, natomiast paraolimpijskie od 24 sierpnia do 5 września.

Olga Zakolska, WG