Reklama

Reklama

Polskie szpadzistki poza półfinałem igrzysk. Dramatyczny mecz

Drużyna polskich szpadzistek bez medalu igrzysk w Tokio. W ćwierćfinale Polki przegrały z Estonią 26-29, mimo że przez większość spotkania były na prowadzeniu. Powalczą o piąte miejsce.

"Biało-Czerwone" rywalizują w składzie: Ewa Trzebińska, Aleksandra Jarecka, Renata Knapik-Miazga oraz rezerwowa Magdalena Piekarska-Twardochel.

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Polska - Estonia w ćwierćfinale szpady

Tylko jedno zwycięstwo wystarczyło, by wedrzeć się do strefy medalowej igrzysk, ale Polki nie wykorzystały tej szansy, przegrywając z Estonią. "Biało-Czerwonym" przeszła koło nosa wielka szansa na medal.

Reprezentantki naszego kraju to wiceliderki światowego rankingu, w którym ustępują tylko Chinkom.

Reklama

Polska - Estonia. Przebieg spotkania

W starciu z Estonią rywalizację w polskiej ekipie rozpoczęła Ewa Trzebińska. Jej przeciwniczką była Katrina Lehis, która pokonała Polkę w turnieju indywidualnym. W ciągu trzech minut obie zawodniczki zadały po jednym trafieniu. Renata Knapik-Miazga i Jelena Bieljajewa były skuteczniejsze, a Polki objęły prowadzenie 4-3. Precyzyjna Aleksandra Jarecka pokonała Erikę Kirpu (3-2) i po pierwszej serii zmagań "Biało-Czerwone" prowadziły 7-5.

Knapik-Miazga zremisowała (3-3) z Lehis i nasza drużyna utrzymała dwupunktowe prowadzenie - 8-6. Trzebińska znakomicie kontrowała Kirpu, nawet w przykucnięciu i wygrała swój pojedynek, a "Biało-Czerwone" prowadziły już 14-10. W szóstym starciu pogubiła się jednak Jarecka, która wyraźnie uległa Bieljajewej (2-5) i przewaga naszej reprezentacji zmalała do jednego punktu (16-15).

Knapik-Miazga prowadziła z Kirpu już 3-1, ale skończyło się na remisie 3-3. Tym samym Polki prowadziły 19-18. Kolejną porażkę poniosła chwilę później Jarecka, która uległa Lehis 2-4. Przed decydującym starciem na prowadzenie 22-21 wyszły Estonki. Do walki o półfinał stanęły Trzebińska i Bieljajewa. Polka, mimo ambitnej walki i szalonych zrywów przegrała 5-7 i Polska uległa Estonii 26-29.

Chwilę później w rywalizacji o miejsca 5-8 Polki pokonały Rosyjski Komitet Olimpijski 31-25 i rywalizować będą o piąte miejsce z Amerykankami.

Polska nie cieszyła się z medalu olimpijskiego w szermierce od 2008 roku, gdy drużynowe srebro wywalczyli nasi szpadziści.

Program wtorkowej rywalizacji szpadzistek:

5.45: o miejsca 5-8

6.40: półfinały

7.30: o 7. miejsce, o 5. miejsce

11.30: o brązowy medal

12.30: finał

WS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje