Reklama

Reklama

Polacy ozłoceni. "Mazurek Dąbrowskiego" w Tokio

"Mazurek Dąbrowskiego" w końcu rozbrzmiał na Stadionie Olimpijskim w Tokio podczas dekoracji naszej sztafety 4 x 400 m w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic oraz Kajetan Duszyński.

Członkowie naszej sztafety jako pierwsi Polacy zdobyli złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Wcześniej srebro wywalczyły nasze wioślarki w czwórce podwójnej.

Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński w sobotnim biegu uzyskali czas 3.09,87. Jest to rekord olimpijski oraz rekord Europy. Na drugim miejscu przybiegła Dominikana, a na trzecim Stany Zjednoczone.

Tokio 2020. Członkowie sztafety 4x400 m odebrali złote medale

Nasza "złota czwórka" sama założyła sobie podane na tacy - przez członków władz MKOl i światowej federacji lekkoatletycznej - medale na szyi. To stały element dekoracji zwycięzców podczas igrzysk w Tokio.

Reklama

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Studio Ekstraklasa na żywo w każdy poniedziałek o 20:00 - Sprawdź!

Złote medale mają otrzymać także: Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan i Dariusz Kowaluk, którzy wystartowali w biegu półfinałowym. Zgodnie z regulaminem nie mogli oni jednak stanąć na podium, gdzie znalazło się miejsce jedynie dla czwórki występującej w finale.

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje