Reklama

Reklama

Pierwszy medal dla Polski w Tokio! Czwórka podwójna kobiet ze srebrem!

Czwórka podwójna kobiet w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann ze srebrnymi medalami igrzysk olimpijskich w Tokio! To pierwsza zdobycz dla Polski. Złoty medal zdobyły faworyzowane Chinki.

Osada w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann należała do naszych największy medalowych nadziej. W ostatnich latach te zawodniczki przyzwyczaiły nas do tego, że plasują się na podium, czy to mistrzostw świata czy Europy i bardzo mocno liczyliśmy, że tak będzie i tym razem.

Rywalki były jednak bardzo mocne. Szczególnie Chinki, które w eliminacjach wręcz znokautowały konkurencję. Groźne wydawały się również Niemki, prowadzone... przez byłego trenera polskiej osady Marcina Witkowskiego, co było dodatkowym smaczkiem tej rywalizacji.

Reklama

Gdzie i kiedy oglądać Polaków w Tokio - Sprawdź teraz!

Przed ich startem mieliśmy trzy medalowe szanse w wioślarstwie i niestety nie wykorzystaliśmy żadnej. Nasza czwórka była ostatnią z nich, ale przez niektórych uważaną za najpewniejszą. Płynące na piątym torze Polki zaczęły ostrożnie i na półmetku były na czwartej pozycji, ale akurat ta osada z reguły na drugiej części dystansu potrafi przyspieszyć.

I to potwierdziło się na torze w Tokio! Po wspaniałym finiszu "Biało-Czerwone" wyprzedziły słabnące Niemki i zajęły drugie miejsce w wyścigu, zdobywając pierwsze medale dla Polski na igrzyskach w Tokio! 

Złoty medal zdobyły faworyzowane Chinki, które wyraźnie odjechały pozostałym rywalkom, wyprzedzając Polki aż o 6.23 s. Po brązowe medale sięgnęły Australijki, które zdołały wyprzedzić Niemki.

KK

Wyniki wioślarskiej czwórki podwójnej kobiet:

 1. Chiny     6.05,13

(Chen Yunxia, Zhang Ling, Lyu Yang, Cui Xiaotong)

 2. Polska    6.11,36

(Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann) 

3. Australia 6.12,08

(Ria Thompson, Rowena Meredith, Harriet Hudson, Caitlin Cronin)

 4. Włochy    6.13,33

 5. Niemcy    6.13,41

 6. Holandia  6.15,75

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje