Reklama

Reklama

Magomedmurad Gadżijew z kwalifikacją olimpijską

​Rywalizujący w kategorii do 65 kilogramów w stylu wolnym zapaśnik Magomedmurad Gadżijew wywalczył dla Polski kwalifikację olimpijską. Turniej eliminacyjny odbywa się w stolicy Bułgarii - Sofii. Pochodzący z Dagestanu reprezentant Polski w decydującym pojedynku pokonał Amerykanina Jordana Olivera.

Sztuki tej nie udało się dokonać Zbigniewowi Baranowskiemu w kategorii do 86 kilogramów. Lepszy od Polaka w półfinale okazał się Japończyk Sohsuke Takatani. W 1/8 finału przegrał Radosław Baran (kat. 97 kg), a w ćwierćfinale jego brat Robert (kat. 125 kg). W piątek rywalizować będą panie: Anna Łukasiak (50 kg), Aleksandra Wólczyńska (62 kg), Natalia Strzałka (68 kg) oraz Patrycja Sperka (76 kg).

Igrzyska w Tokio. Kto w zapasach?

Kwalifikację olimpijską uzyskują jedynie finaliści sześciu wag w zapasach kobiet, stylu klasycznym i wolnym mężczyzn. Wcześniej miejsca dla Polski w turnieju w stolicy Japonii wywalczyli: Roksana Zasina (53 kg), Jowita Wrzesień (57 kg), klasyk Tadeusz Michalik (97 kg) oraz wolniak Kamil Rybicki (74 kg).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama