Reklama

Reklama

Kolejny medal dla Polski w Tokio! Skrzypulec i Ogar ze srebrem

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wywalczyły srebrny medal w żeglarskiej klasie 470. Mistrzyniami olimpijskimi została załoga z Wielkiej Brytanii Hannah Mills i Eilidh McIntyre. Francuzki złożyły protest i przez moment wydawało się, że coś może się zmienić w kolejności na podium, ale ostatecznie został on odrzucony.

Jolanta Ogar i Agnieszka Skrzypulec startowały razem podczas igrzysk w Londynie w 2012 roku, ale wtedy zajęły dopiero 12. miejsce. Ta pierwsza zdecydowała się następnie przyjąć ofertę Austrii i wystartowała w barwach tego kraju w Rio de Janeiro, gdzie uplasowała się na 9. pozycji. Potem jednak znów wróciła do Polski i po raz kolejny postanowiła pływać ze Skrzypulec jako sterniczką. I zaczęło to przynosić znakomite efekty.

Przed Tokio po cichu mówiło się, że polska załoga może włączyć się do walki o medal w klasie 470, a Skrzypulec i Ogar od samego początku potwierdzały, że są w bardzo dobrej dyspozycji. Przez kilka wyścigów były nawet na prowadzeniu, potem dały się wyprzedzić Brytyjkom, a w ostatnim dniu, w którym spisywały się słabo, również Francuzkom.

Reklama

Igrzyska olimpijskie w Tokio trwają w najlepsze - Sprawdź już teraz

Przed wyścigiem medalowym, punktowanym podwójnie, nadal jednak znajdowały się na trzeciej pozycji ze sporą, bo wynoszącą dziewięć punktów przewagą nad Słowenkami. Francuzki zresztą były blisko, obie załogi dzieliły ledwie cztery punkty, tak że sytuacja cały czas była otwarta. Skrzypulec i Ogar liczyły więc, że powiększą medalowy dorobek "Biało-Czerwonych".

Na pierwszym znaku Polki były dopiero siódme, płynąc wolniej od czołówki. Jednak za nami znajdowały się Słowenki, co stawiało nas na bardzo dobrej pozycji. Potem udało się wyjść nawet na czwartą pozycję, wyprzedzając Francuzki. Na trzecim, górnym znaku byliśmy na piątej pozycji, ale "Trójkolorowe" znajdowały się już za nami.

W końcówce wyścigu Polki dzielnie walczyły i na ostatnim odcinku wyprzedziły jeszcze Brytyjki, zajmując ostatecznie czwarte miejsce w wyścigu medalowym. Francuzki przypłynęły na szóstej pozycji, co oznaczało, że miały tyle samo punktów co nasza załoga, ale dzięki lepszemu miejscu w wyścigu medalowym srebro przypadło Agnieszce Skrzypulec i Jolancie Ogar!

Po złoty medal sięgnęły niezagrożone Brytyjki Hannah Mills i Eilidh McIntyre.

Francuzki złożyły jednak protest i przez moment zdawało się, że kolejność na podium może się zmienić. Dotyczył on niesportowego zachowania Brytyjek, które miały niby przepuścić Polki. Został on jednak odrzucony i francuskim żeglarkom przypadł brąz.
KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje