Reklama

Reklama

Kantor i Łosiak nie sprostali Niemcom

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak nie sprostali niemieckiemu duetowi Julius Thole i Clemens Wickler. "Biało-Czerwoni" wciąż mają szansę na awans do fazy play-off turnieju siatkarzy plażowych podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

Pierwsze set polsko-niemieckiego starcia od początku był niezwykle wyrównany. Kantor i Łosiak bardzo dobrze serwowali, ale Niemcy bardzo dobrze spisywali się w bloku. Niestety w końcówce dużo lepiej wyglądali Thole i Wickler, którzy co prawda nie wykorzystali pierwszej piłki setowej, ale już za drugim razem byli bardziej skuteczni i wygrali tę partię 22:20.

Tokio 2020 - bądź z nami na igrzyskach olimpijskich! Sprawdź

Reklama

Drugi set przebiegał w podobnym stylu, ale cały czas mieliśmy problemy z przebiciem się przez niemiecki blok. Nie udawało się również odrzucać rywali zagrywką, co wybiło naszym siatkarzom atuty z ręki. Niestety i tym razem musieli uznać wyższość niemieckiego duetu, przegrywając drugiego seta 16:21, a całe spotkanie 0:2.


Była to pierwsza porażka Polaków na tych igrzyskach. Przed nimi starcie z włoską parą Daniele Lupo/Paolo Nicolai. I to ono zdecyduje, czy Kantor i Łosiak awansują do fazy play-off.

KK

Grupa F

Piotr Kantor, Bartosz Łosiak (Polska) - Julius Thole, Clemens Wickler (Niemcy) 0:2 (20:22, 16:21) 

Paolo Nicolai, Daniele Lupo (Włochy - Yusuke Ishijima, Katsuhiro Shiratori (Japonia) 2:0 (21:19, 21:16)

                                 M  Z  P  sety  pkt

1. Nicolai/Lupo (Włochy)         2  2  0  4-1    4

2. Kantor/Łosiak (Polska)        2  1  1  2-2    3

3. Thole/Wickler (Niemcy)        2  1  1  3-2    3

4. Ishijima/Shiratori (Japonia)  2  0  2  0-4    2


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje