Jakub Majerski piąty w finale olimpijskim

Jakub Majerski pobił rekord Polski i zajął piąte miejsce w pływackim finale igrzysk olimpijskich w Tokio na 100 m stylem motylkowym. Do podium zabrakło Polakowi zaledwie 0,18 s.

Nasz pływak finiszował z czasem 50,92 s. Zwyciężył Amerykanin Caeleb Dressel, który ustanowił rekord świata - 49,45.

Dressel wyprzedził Węgra Kristofa Milaka (49,68), a na trzeciej pozycji uplasował się Szwajcar Noe Ponti (50,74). Rezultat Milaka to rekord Europy.

Majerski zajął piątą lokatę ex aequo z Australijczykiem Matthew Temple.

W czwartek w eliminacjach odpadł Paweł Korzeniowski, który z wynikiem 52,00 był 22.

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Studio Ekstraklasa na żywo w każdy poniedziałek o 20:00 - Sprawdź!

Majerski był zadowolony ze swojego występu i czasu 50,92. - Nie boli mnie jakoś bardzo brak medalu. Najbardziej cieszy zaś kolejny rekord życiowy - przyznał pływak, który poprawił własny rekord Polski.

Majerski już po raz drugi na olimpijskim basenie w Tokio poprawił należący do niego rekord kraju. W eliminacjach uzyskał 50,97. W sobotę do medalu brakło mu 0,18 sekundy.

- Niby niedużo, ale jednak brakło. Nie boli mnie to jednak jakoś bardzo. Najbardziej zaś cieszy mnie, że się udało pobić znów rekord życiowy i poprawić czas z eliminacji - zaznaczył niespełna 21-letni zawodnik.

Jak dodał, popłynął w finale tak, jak sobie to wcześniej zaplanował. Towarzyszyło mu nastawienie, że nie ma nic do stracenia.

- Starałem się z luźną głową przystąpić do tego wyścigu. W wodzie też czułem taki luz, to mnie poniosło - stwierdził.

Majerski przyznał, że zaliczył w sobotę późny start. - Na pewno jakieś znaczenie to miało, ale na koniec udało się poprawić rekord - wskazał.

Jak dodał, w pierwszej połowie dystansu starał się kątem oka zerkać w lewo na najgroźniejszych rywali.

- Ale robiłem to tylko przez chwilę. Przez większość dystansu skupiałem się na sobie i płynąłem po prostu do mety - relacjonował.

Po złoto sięgnął Amerykanin Dressel, który ustanowił rekord świata. - To był bardzo szybki finał - przyznał Polak.