Reklama

Reklama

Była olimpijka uderza w Klepacką. Drwina w mediach społecznościowych

O Zofii Klepackiej głośno jest w mediach nie tylko ze względu na żeglarskie zmagania na igrzyskach w Tokio, ale i jej przekonania. Oliwy do ognia dolała Jagna Marczułajtis-Walczak - posłanka PO oraz była olimpijka - wyśmiewając grafikę, nawiązującą do wiary naszej reprezentantki startującej w klasie RS:X.

Klepacka w ostatnich latach zasłynęła z bardzo wyrazistych i dobitnie wyrażanych poglądów. Sprzeciwia się prawu do aborcji, oddaje hołd Żołnierzom Wyklętym i jest przeciwniczką ideologii promowanej - nierzadko agresywnie - przez osoby LGBT, czyli deklarujące odmienną orientację seksualną (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ - kliknij).

W nawiązaniu do jej wiary i obrony katolickich wartości powstała grafika, przedstawiająca Klepacką na desce z krzyżem zamiast żaglu, opublikowana w mediach społecznościowych.

Reklama

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Wspomniany obrazek skomentowała na Twitterze Marczułajtis-Walczak.

- Genialne! - napisała. - Ale jak to tak, bez chmurki ze słowami "Jezus Chrystus" - dodała.

Po tych wpisach w sieci zawrzało. Wielu fanów sportu skrytykowało byłą snowboardzistkę, która trzykrotnie wystąpiła na zimowych igrzyskach, że w trakcie olimpijskich zmagań wyśmiewa inną reprezentantkę Polski.

Po 12 wyścigach w żeglarskiej klasie RS:X na igrzyskach w Tokio Klepacka zajmuje dziewiąte miejsce. Choć nie ma już szans na medal, wystąpi więc w wyścigu finałowym.

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje