Reklama

Reklama

Vital Heynen skomentował mecz Polaków z Japonią

W swoim czwartym meczu grupowym na igrzyskach w Tokio Polacy pewnie pokonali Japonię bez straty seta. - W pełni zadowolony nie jestem - przyznał po meczu selekcjoner "Biało-Czerwonych" Vital Heynen.

Polscy siatkarze nie zawiedli i w piątkowym meczu nie dali większych szans Japończykom, zwyciężając 3:0.

Gospodarze postawili nam jednak trudne warunki. Wydawało się, że trzeci set może zakończyć się ich zwycięstwem, lecz dzięki świetnej postawie w końcówce "Biało-Czerwoni" zamknęli mecz w trzech partiach i zapewnili sobie awans do ćwierćfinału.

Polska - Japonia. Świetny występ naszych siatkarzy w Tokio

- Po tym meczu w pełni zadowolony nie jestem. Będę dopiero na koniec turnieju. Widzę, że drużyna gra coraz lepiej. Trzeba docenić fakt, że funkcjonuje cały zespół. Nie opieramy się na jednostkach, które przewodzą drużynie - przyznał po zakończeniu spotkania selekcjoner reprezentacji Polski Vital Heynen. - Bardzo dobrze graliśmy blokiem - dodał.

Trener skomentował także postawę Bartosza Kurka, który spisywał się poniżej swojej najwyższej dyspozycji.

- Nie może zagrać osiem perfekcyjnych spotkań na turnieju. To zbyt duże wymagania. To był dla niego trudny mecz, ale zdobywaliśmy punkty, nawet jeśli Bartosz nie był dziś w najwyższej dyspozycji. Zrobiliśmy to, co udawało się tej reprezentacji w przeszłości - awansowaliśmy do ćwierćfinału. Możemy zrobić coś więcej. Musimy podążać tą samą drogą co do tej pory - stwierdził szkoleniowiec.

Reklama

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Artur Gac z Tokio

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje