Reklama

Reklama

Tokio 2020. Judo. Julia Kowalczyk już w najlepszej ósemce, ale chce więcej

Bardzo blisko strefy medalowej znalazła się Julia Kowalczyk, która już jest w najlepszej ósemce turnieju. Nasza judoczka, rywalizująca w kat. 57. kg, jeszcze dziś wystąpi w repasażu, który może jej utorować drogę do podium. Zadanie będzie jednak bardzo trudne, bo rywalką naszej zawodniczki będzie groźna Gruzinka Eteri Liparteliani.

Polka doskonale wie, jak smakuje sukces na japońskiej ziemi, bo to właśnie w Tokio przed dwoma laty sięgnęła po brązowy medal mistrzostw świata. I wtedy także potrzebowała bić się w repasażu, aby zapewnić sobie pojedynek o miejsce w najlepszej trójce.

Dziś w hali Nippon Budokan, gdzie toczy się rywalizacja judoków, 24-latka z Rybnika zaprezentowała się bardzo dobrze. Kowalczyk poradziła sobie z Hedvig Karakas z Węgier i Telmą Monteiro z Portugalii, ale w ćwierćfinale musiała uznać wyższość mistrzyni globu Kanadyjki Jessiki Klimkait. Polka jednak ciągle pozostaje w grze, a wszystko rozstrzygnie właśnie starcie z Liparteliani, które ma rozpocząć się o godz. 17 czasu lokalnego.

Reklama

Trzymamy kciuki za Polaków w Tokio! Sprawdź terminarz igrzysk olimpijskich

- Julka miała trudne losowanie, trafiając na mocne i utytułowane przeciwniczki. Teraz zmierzy się bardzo dobrze nam znaną Gruzinką, niezwykle silną i uzdolnioną. Nie znam taktyki, jaka zostanie na ten pojedynek ustalona z trenerem, ale sądzę, że jeśli będzie ją trzymała na dystans, to ma szansę wygrać. Natomiast jeśli będzie doprowadzała do siłowych przesileń, wtedy będzie jej bardzo ciężko. To jednak bardzo silna zawodniczka - powiedział Interii ojciec zawodniczki Juliusz Kowalczyk, piastujący funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Judo oraz prezes KS Polonia Rybnik.

Jak sam podkreślił, po turnieju nikt nie będzie szukał łatwych usprawiedliwień. - Przyjechaliśmy na ten turniej najlepiej przyszykowani, jak tylko mogliśmy się przygotować - dodał szef ekipy olimpijskiej polskich judoków.

Artur Gac z Tokio

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje