Reklama

Reklama

Interia w Tokio. Prezydent Andrzej Duda gościem specjalnym na pokładzie

Reprezentacja Polski wylatująca w środę na igrzyska olimpijskie z Warszawy do Tokio dzieliła pokład z prezydentem RP Andrzejem Dudą, który w stolicy Japonii m.in. będzie uczestniczył w ceremonii otwarcia igrzysk oraz ma w planie obejrzeć kilka występów "Biało-Czerwonych".

Już na początku rejsu, gdy tradycyjnie kapitan załogi zabiera głos, przekazując podstawowe informacje, by na końcu życzyć wszystkim szczęśliwej podróży, zdradził, że jednym z pasażerów LOT-u jest prezydent Andrzej Duda wraz z towarzyszącymi mu osobami.

Nie wszyscy jednak, od początku żarliwie ze sobą rozmawiając, usłyszeli tę informację, o czym świadczyło zaskoczenie części pasażerów, gdy niedługo po rozpoczęciu długiego, 10-godzinnego lotu, prezydent przemaszerował przez cały samolot, jednym i drugim korytarzem, wymieniając spojrzenia i witając się ze sportowcami, ich sztabami i dziennikarzami.

Reklama

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Pod koniec długiej podróży, gdy samolot już zaczynał obniżać pułap podchodząc do lądowania, kapitan przekazał specjalne pozdrowienia dla głowy państwa, a także nie zapomniał o głównych aktorach wydarzeń w Tokio, czyli sportowcach. Życzył im, aby do Polski wrócili z bagażami cięższymi o najcenniejsze medale zdobyte na najważniejszej imprezie czterolecia.

Andrzej Duda w Tokio

Szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch powiedział, że celem prezydenta w Tokio jest wyrażenie wsparcia i solidarność z naszymi sportowcami. - To był dla nich niezmiernie trudny sezon. Każdy, kto uprawiał sport wie, co znaczy przełożenie igrzysk, że wiąże się to ze zmianą całego cyklu przygotowań - powiedział minister (cytat za prezydent.pl). W czasie wizyty w Japonii planowane jest spotkanie prezydenta z premierem Japonii Yoshihide Sugą.

Podczas środowego rejsu najliczniejsze grono w biało-czerwonych barwach stanowili lekkoatleci, w tym cała nasza czołówka, z mistrzem świata Pawłem Fajdkiem na czele.

Artur Gac z Tokio

Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Duda | Tokio 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje