Reklama

Reklama

Interia w Tokio. Dawid Tomala dał nam prowadzenie w klasyfikacji wszech czasów

Sensacyjny złoty medal Dawida Tomali w chodzie sportowym na 50 km podczas igrzysk olimpijskich sprawił, że Polacy właśnie wysforowali się na prowadzenie w olimpijskiej tabeli wszech czasów w tej konkurencji i na tym dystansie.

Dawid Tomala mistrzem olimpijskim! Wspaniały poranek w Japonii, tym razem nie w Tokio, ale w Sapporo, gdzie z uwagi na bardziej sprzyjający klimat została przeniesiona rywalizacja w chodzie sportowym i maratonie.

Dawid Tomala wśród największych sensacji igrzysk Tokio 2020

Niespełna 32-letni Dawid Tomala stał się jedną z największych sensacji tych igrzysk. Polak, dla którego był to dopiero drugi na tym dystansie ukończony chód, właśnie został mistrzem olimpijskim. Po prostu bajka! Polak od początku spisywał się świetnie, a od 30 km nadawał ton rywalizacji. Wysforował się na prowadzenie i do mety już nie dał się dogonić grupie pościgowej.

Do tej pory królem konkurencji w Polsce był Robert Korzeniowski, nasz czterokrotny mistrz olimpijski, z czego trzy najcenniejsze krążki wywalczył właśnie na morderczym dystansie 50 km.

Reklama

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Studio Ekstraklasa na żywo w każdy poniedziałek o 20:00 - Sprawdź!

Teraz do tego królewskiego grona dołączył Tomala i za jednym zamachem dokonał jeszcze jednego: od teraz to Polacy przewodzą medalowej olimpijskiej klasyfikacji wszech czasów w chodzie właśnie na tym dystansie.

Dawid Tomala daje Polsce czwarty złoty medal

"Biało-Czerwoni" mają w dorobku cztery medale, wszystkie ze złota. Na drugie miejsce spadła Wielka Brytania, która może poszczycić się trzema złotami oraz po jednym srebrnym i brązowym medalu. Trzecie miejsce należy do Włochów, którzy legitymują się trzema złotymi i trzema brązowymi "krążkami".

I w tej klasyfikacji, przynajmniej na jakiś czas, na pewno nic się nie zmieni. Chód na 50 km właśnie znika z programu igrzysk, za trzy lata w Paryżu już nie będzie konkurencją olimpijską.

Artur Gac z Tokio

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje