Reklama

Reklama

Wybrano najlepszego sportowca w kraju. Nie jest to żaden piłkarz

Judoka Lukaš Krpalek został wybrany najlepszym sportowcem Czech w ankiecie Klubu Dziennikarzy Sportowych. Żaden piłkarz z zespołu, który tak dobrze zaprezentował się podczas Euro 2020 nie był w stanie wygrać z mistrzem olimpijskim z Tokio.

Piłkarze Czech byli jedną z rewelacji Euro 2020. Doszli aż do ćwierćfinału, gdzie dopiero zatrzymała ich Dania. Wcześniej czescy piłkarze w efektowny sposób wyrzucili z imprezy faworyzowaną Holandię. Żaden z piłkarzy reprezentacji nie wygrał jednak plebiscytu na najlepszego sportowca kraju, podobnie jak żaden ze znakomitych czeskich hokeistów.

Sportowcem Czech w 2021 roku został judoka Lukaš Krpalek, mistrz olimpijski z Tokio. To pierwszy w dziejach czeskiego sportu mistrz w tej dyscyplinie - dla porównania, Polska ma już trzy złote medale olimpijskie w judo. 

Najlepszy w Tokio, najlepszy w Czechach

Reklama

Złoty medalista kategorii +100 kg ze stolicy Japonii w głosowaniu uzyskał 1720 punktów i po raz trzeci wygrał ten plebiscyt. Wyprzedził triumfatorkę wielkoszlemowego French Open w tenisie Barborę Krejcikovą - 1518 oraz mistrza igrzysk w Tokio w konkurencji K1 w kajakarstwie górskim Jiriego Prskavca. Najlepszą czeską drużyną wybrano reprezentację koszykarzy, którzy na igrzyskach w Tokio zajęli dziewiąte miejsce.

Lukaš Krpalek triumfował już w plebiscycie w latach 2016 i 2019. Rok temu najlepszy był hokeista David Pastrňak z Boston Bruins. Plebiscyt organizowany jest od 1993 roku, pierwszym triumfatorem był oszczepnik Jan Železny, a drugim - hokejowy bramkarz Dominik Hašek.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje