Reklama

Reklama

Włosi chcą zaszczepić olimpijczyków i reprezentację piłkarską

We Włoszech planuje się zaszczepienie olimpijczyków przed igrzyskami w Tokio i piłkarzy reprezentacji przed czerwcowymi mistrzostwami Europy - poinformowała podsekretarz stanu w Urzędzie Rady Ministrów do spraw sportu Valentina Vezzali.

Była znakomita florecistka podniosła kwestię szczepień w rozmowie z dziennikiem "Il Messaggero", zastrzegając jednak, że nie będzie to przypadek "unikania kolejki".

"Miejmy świadomość, że chodzi o sportowców, którzy pracują przez lata, by reprezentować Italię na najważniejszych światowych imprezach" - zauważyła.

Vezzali podkreśliła zarazem, że plan przeprowadzenia szczepień zostanie omówiony z komitetami olimpijskim i paraolimpijskim. Zaznaczyła, że część sportowców występujących w klubach wojskowych już została zaszczepiona.

Reklama

Przedstawicielka rządu ds. sportu przekazała też, że formalna prośba o szczepienia nie napłynęła z krajowej federacji piłkarskiej i kwestia ta będzie opracowana "zgodnie z protokołami UEFA".

Inauguracyjny mecz mistrzostw Europy Włochy - Turcja odbędzie się 11 czerwca w Rzymie na Stadionie Olimpijskim.

W środę polski rząd zdecydował rządu o zaszczepieniu kadry olimpijskiej przed igrzyskami w Tokio i piłkarskiej reprezentacji, która wystąpi w mistrzostwach Europy.

sw/ pp/Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje