Reklama

Reklama

Tokio. Wolontariusze rozpoczęli szkolenia w języku angielskim

Wolontariusze rozpoczęli szkolenia przed przyszłorocznymi igrzyskami w Tokio w miejscu, w którym w 1964 roku znajdowała się wioska olimpijska w stolicy Japonii. W pierwszej sesji w języku angielskim wzięło udział kilkaset osób spośród 80 tys. zakwalifikowanych do wolontariatu.

Wcześniej odbyły się już szkolenia w języku japońskim. Organizatorzy igrzysk w Tokio poinformowali, że jedynie 12 procent z 80 tysięcy osób, które będą pracować bezpośrednio przy rywalizacji sportowej to obcokrajowcy. Pochodzą ze 120 państw. Szkolenia dla rezydentów spoza "Kraju Kwitnącej Wiśni", po angielsku, rozpoczną się dopiero w czerwcu - poinformował dziennik "The Japan Times".

- Kocham igrzyska. Mieszkałam w Japonii podczas poprzedniej olimpiady (zimowej - red.), więc pomyślałem, że byłoby głupie, gdybym teraz nie aplikowała i nie skorzystała z okazji wzięcia udziału - powiedziała 55-letnia Inez Kelly, pracująca do tej pory dla US Navy.

Reklama

W zeszłym roku przeprowadziła się z Florydy do Japonii i prawdopodobnie pozostanie tam przez co najmniej kolejne dwa lata. Wzięła też udział w szkoleniach po japońsku, ale miała problemy ze zrozumieniem wskazówek.

Aplikacje nadesłało do komitetu organizacyjnego igrzysk 200 tysięcy chętnych z całego świata. 30 tysięcy ma trafić do tzw. wolontariatu miejskiego.

Podczas olimpijskich zmagań sportowców w Rio de Janeiro w 2016 r. pracowało około 50 tysięcy wolontariuszy, a cztery lata wcześniej w Londynie 70 tysięcy.

Każdy z wolontariuszy musi być pełnoletni w momencie rozpoczęcia igrzysk (24 lipca 2020) i mieć japońskie obywatelstwo lub wizę, która umożliwia mu pobyt w tym kraju. Wolontariusze dostaną identyczne ubezpieczenie oraz wyżywienie i ubranie, ale będą musieli opłacić - jeśli nie pochodzą z Tokio - mieszkanie i koszty transportu.

Igrzyska w Tokio rozpoczną się 24 lipca, a zakończą 9 sierpnia, zaś paraolimpiada potrwa od 25 sierpnia do 6 września 2020.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy