Reklama

Reklama

Tokio. Wicemistrz olimpijski w short tracku ma szansę na udział w igrzyskach

Wicemistrz olimpijski z Soczi (2014) w short tracku w sztafecie na 5000 m Eduardo Alvarez został powołany do reprezentacji USA w baseballu i ma szansę na udział w igrzyskach w Tokio - pod warunkiem, że Amerykanie wywalczą awans.

Alvarez tuż po Soczi postanowił zmienić dyscyplinę. Obecnie 31-letni zawodnik, mistrz świata juniorów w short tracku w sztafecie (2009), w 2020 r. dołączył do składu baseballowej drużyny ligi MLB Miami Marlins. To był jego debiut w najwyższej klasie rozgrywek - jak widać bardzo udany, bo zaowocował powołaniem do reprezentacji.

Amerykanie walczyć będą o igrzyska w turnieju kwalifikacyjnym dla krajów obydwu Ameryk (osiem drużyn), który rozpocznie się 31 maja na Florydzie. W grupie A zagrają z Dominikaną, Nikaraguą i Portoryko. Tylko najlepszy zespół z Florydy uzyska bilet do Tokio, ale ekipy, które w turnieju zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają prawo udziału w ostatniej szansie olimpijskiej - eliminacjach światowych, które odbędą się w Meksyku w połowie czerwca.

Reklama

W Tokio wystąpi sześć baseballowych reprezentacji, z których cztery są już znane: to Japonia, Korea Płd., Izrael i Meksyk.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy