Reklama

Reklama

Tokio. Poprawił się stan czystości akwenu olimpijskiego

Po zastosowaniu specjalnych podwodnych ekranów poprawiła się czystość i jakość wody w Zatoce Tokijskiej, w której odbędą się zawody olimpijskie i paraolimpijskie w triathlonie oraz pływacki maraton podczas igrzysk 2020 w Kraju Kwitnącej Wiśni - poinformowali organizatorzy.

Z powodu zbyt wielkiej ilości bakterii w wodach Odaiba Marine Park, w tym coli, które dwukrotnie przekraczały dopuszczalne normy, w sierpniu zostały odwołane zawody pływackie w paratriathlonie.

Z przeprowadzonych właśnie w sierpniu 12-dniowych testów wynika, że w miejscach zastosowania jednowarstwowych ekranów ilość bakterii spadła do poziomu akceptowanego, m.in. przez władze Międzynarodowej Unii Triathlonu - poinformowała strona internetowa triathlonmagazine.ca.

Dlatego organizatorzy igrzysk planują zainstalowanie latem 2020 roku trójwarstwowych podwodnych "zasłon" w wodach Odaiba Marine Park, akwenu znajdującego się w pobliżu sztucznej wyspy Odaiba założonej w połowie XIX wieku w Zatoce Tokijskiej. Jest on zanieczyszczany systematycznie przez ścieki przemysłowe.

Reklama

Innym z pomysłów na oczyszczenie wody jest wprowadzenie naturalnych metod - zasiedlenie akwenów przez ostrygi i porosty, pełniące rolę biologicznych filtrów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy