Reklama

Reklama

Tokio 2020

​Tokio. Ogień olimpijski nie dla publiczności na Miyakojimie

Z powodu ograniczeń związanych z pandemią COVID-19 na Miyakojimie, największej wyspie japońskiej prefektury Okinawa, publiczność nie zobaczy sztafety z ogniem olimpijskim. To kolejny region, który zrezygnował z tych uroczystości przed igrzyskami w Tokio.

Reklama

Informację podał Komitet Organizacyjny olimpiady w stolicy Japonii.

Reklama

Miyakojima stanowi część miasta o tej samej nazwie, które obejmuje także inne okoliczne wyspy. Cały region jest objęty obostrzeniami, które mają na celu zahamowanie przyrostu infekcji.

"Tokio 2020 będzie w dalszym ciągu blisko współpracowało z prefekturą Okinawa i lokalnymi komitetami wszystkich innych prefektur, które mają powitać pochodnię z ogniem olimpijskim, aby zagwarantować, że te uroczystości będą bezpieczne dla wszystkich społeczności" - napisano w komunikacie Komitetu Organizacyjnego igrzysk.

Wcześniej z ceremonii związanych ze sztafetą zrezygnowały też Osaka i Matsuyama.

Sztafeta ruszyła 25 marca z Fukushimy i miała zawitać do wszystkich 47 prefektur w Japonii. Na koniec ogień ma być wniesiony na stadion olimpijski w stolicy kraju podczas ceremonii otwarcia igrzysk 23 lipca. 

W wielu regionach obowiązują jednak obostrzenia, które doprowadzają do odwoływania prób olimpijskich i innych zawodów sportowych.