Reklama

Reklama

Tokio. MKOl pomoże amerykańskim sportowcom

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zadeklarował pomoc amerykańskim sportowcom, którzy będą mieli problemy z dostaniem się na kwalifikacje do przyszłorocznych igrzysk w Tokio. Chodzi przede wszystkim o podróże. W USA obowiązują duże restrykcje związane z pandemią koronawirusa.

- Dostaliśmy w tej sprawie zapytanie od Amerykańskiego Komitetu Olimpijskiego i jesteśmy z nimi w stałym kontakcie. Chcemy im pomóc, by mogli bezpiecznie dotrzeć nie tylko na kwalifikacje, ale i inne ważne zawody - powiedział szef MKOl Thomas Bach.

Nie będzie jednak jednej ścieżki dla wszystkich. Każdy sportowiec lub grupa będą mieli zaproponowane inne rozwiązania, dostosowane do obecnej sytuacji epidemiologicznej.

W Stanach Zjednoczonych sytuacja związana z pandemią jest najgorsza na świecie. Od kilku dni notuje się ponad 60 tys. zachorowań na dobę. W sumie zakażonych w USA jest już ponad 3,4 mln, a blisko 137 tys. zmarło.

Reklama

Pandemia sparaliżowała też sportowy kalendarz na całym świecie. Igrzyska w Tokio miały się pierwotnie odbyć w tym roku, ale zostały przełożone o dwanaście miesięcy. Teraz jednak coraz częściej pojawiają się opinie, że i ta data nie będzie mogła być dotrzymana.

mar/ co/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy