Reklama

Reklama

Tokio. MKOl może zaoferować szczepionki dla 20 tys. uczestników

Międzynarodowy Komitet Olimpijski może zaoferować 20 tysięcy szczepionek przeciw koronawirusowi sportowcom i osobom pracującym podczas igrzysk w Tokio. Prawdopodobnie będą one darmowe - poinformował agencję Kyodo anonimowo jeden z urzędników.

W Japonii, która zmaga się z czwartą falą pandemii, do tej pory zaszczepionych zostało w pełni (czyli dwoma dawkami) tylko 2,1 proc. populacji. Kilkadziesiąt godzin temu otworzono centra szczepień w Tokio i Osace, co ma wpłynąć na przyspieszenie procesu.

Władze Japonii planują do końca lipca zaszczepienie osób 65+ - ta grupa liczy około 36 mln.

M.in. z powodu powolnego procesu szczepień mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni są bardzo sceptyczni wobec przeprowadzenia igrzysk, których rozpoczęcie zaplanowano na 23 lipca. Aż 83 proc. Japończyków oraz 70 proc. firm w kraju opowiada się za odwołaniem lub ponownym przełożeniem olimpiady.

Reklama

W Japonii liczba zakażonych przekroczyła 720 tys., zmarło zaś ponad 12 tysięcy osób.

Kilka dni temu przewodniczący MKOl Thomas Bach stwierdził, że co najmniej 75 procent mieszkańców wioski olimpijskiej - sportowców, trenerów i oficjeli - będzie w Tokio zaszczepionych. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama