Reklama

Reklama

Tokio. Juan Martin del Potro planuje powrót do gry na igrzyskach

Zmagający się z długotrwałymi kontuzjami kolana Argentyńczyk Juan Martin del Potro planuje wrócić do gry w tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio. - Olimpiada mnie przyciąga, to jest moja motywacja - powiedział 32-letni tenisista.

Del Potro zdobył brązowy medal w Londynie w 2012 roku i srebrny cztery lata później. W 2018 nabawił się kontuzji kolana, które operowane było trzykrotnie. Jak przyznał, nic nie rozwiązało do końca problemu.

- Czasem z entuzjazmem myślę o powrocie, ale są też chwile, kiedy trudno mi sobie to wyobrazić. Ale wciąż jest we mnie coś, co każe mi walczyć. Bolesne jest dla mnie oglądanie meczów tenisowych w telewizji. Chciałbym zakończyć karierę wtedy, kiedy uznam to za stosowne, a nie z powodu mojego zdrowia - zaznaczył Argentyńczyk podczas ceremonii w Buenos Aires, gdzie wręczono mu nagrodę dla najlepszego tenisisty tego kraju w ostatniej dekadzie.

Reklama

Pierwotnie igrzyska w Tokio miały się odbyć w 2020 roku i wówczas del Potro prawdopodobnie nie mógłby w nich wystąpić. Z powodu pandemii COVID-19 imprezę przełożono jednak na 23 lipca - 8 sierpnia 2021.

mm/ co/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama