Reklama

Reklama

Tokio. Japonia otwiera centra masowych szczepień w Tokio i Osace

Japonia otworzyła w poniedziałek w Tokio i Osace duże centra szczepień przeciwko koronawirusowi , gdyż uznała, że pozostaje w tyle za innymi krajami rozwiniętymi i wzbudza obawy czy plan zorganizowania Igrzysk Olimpijskich w stolicy za dwa miesiące jest realny.

Centra, prowadzone przez siły samoobrony, będą działać przez 3 miesiące w godzinach od 8:00 do 20:00, w tym w weekendy i święta państwowe. Użyją szczepionki opracowanej przez Moderna Inc. ze Stanów Zjednoczonych, która została zatwierdzona przez rząd w piątek.

Japonia ma nadzieję, że centra szczepień, których celem jest szczepienie do 10 000 osób dziennie w Tokio i 5 000 w Osace, pomogą osiągnąć cel, jakim jest przeprowadzenie szczepień do końca lipca osobom w wieku 65 lat, a także osobom, które ukończyły 65 lat w bieżącym roku podatkowym, i starszym.

Reklama

Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca. Osoby starsze mieszkające w Tokio i sąsiednich prefekturach Saitama, Chiba i Kanagawa, a także w Osace i pobliskich prefekturach Kioto i Hyogo kwalifikują się do szczepień w ośrodkach państwowych, pod warunkiem, że nie otrzymały wcześniej szczepionki.

Aby jednak uniknąć przeładowania systemu rezerwacji, w pierwszym tygodniu szczepienia w ośrodkach są ograniczone do mieszkańców 23 oddziałów Tokio i miasta Osaka. Miejsca - 49 000 w Tokio i 24 500 w Osace - zostały szybko zapełnione po tym, jak ministerstwo obrony zaczęło przyjmować rezerwacje od 17 maja na swojej stronie internetowej i za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości online.

Japoński program szczepień rozpoczął się w lutym od pracowników służby zdrowia, a później rozszerzył na osoby starsze, łącznie około 36 milionów ludzi. Ale tylko około 4 procent populacji kraju, liczącej 126 milionów, otrzymało co najmniej jedną dawkę. Szczepienia są prowadzone przez samorządy przy użyciu szczepionki opracowanej przez amerykańską firmę farmaceutyczną Pfizer Inc. i jej niemieckiego partnera BioNTech SE. Ministerstwo podało, że lekarze i pielęgniarki SDF, a także prywatne pielęgniarki, które prowadzą ośrodki szczepień, otrzymali w niedzielę zastrzyki Moderna.

Niektóre samorządy oddzielnie planują utworzenie własnych dużych ośrodków szczepień, a prefektury Miyagi, Gunma i Aichi otwierają swoje siedziby w poniedziałek.

Dowiedz się więcej na temat: igrzyska olimpijskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy