Reklama

Reklama

​Tokio. Igrzyska bez zagranicznych wolontariuszy

Podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio prawdopodobnie zabraknie nie tylko zagranicznych kibiców, ale i wolontariuszy - poinformowała w sobotę japońska agencja prasowa Kyodo. Wszystko ze względu na obawy przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Kyodo przewiduje, że do Japonii mogą zostać zaproszeni tylko pojedynczy wolontariusze ze specjalistycznymi umiejętnościami, jak znajomość języków mniejszości lub najwyższej klasy informatycy.

Przeprowadzone w Japonii sondaże pokazują, że większość tamtejszego społeczeństwa zdecydowanie obawia się wpuszczenia zagranicznych kibiców i wolontariuszy. Japonia aktualnie zmaga się z trzecią falą pandemii koronawirusa.

Informacje o tym, że władze Japonii rozważają możliwość przeprowadzenia zawodów bez zagranicznych kibiców pojawiła się na początku marca, ale przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Seiko Hashimoto jej oficjalnie nie potwierdziła. Kolejne spotkanie japońskich organizatorów w tej sprawie odbyło się w sobotę, a decyzja ma zapaść w najbliższym czasie.

Reklama

Igrzyska olimpijskie przełożone z 2020 na 2021 z powodu pandemii COVID-19 mają się odbyć w dniach 23 lipca - 8 sierpnia, natomiast paraolimpijskie od 24 sierpnia do 5 września.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje