Reklama

Reklama

Tokio 2020

​Tokio. Były dyrektor sportowy Murofushi w trakcie leczenia chłoniaka mózgu

Były dyrektor sportowy komitetu organizacyjnego igrzysk w Tokio Koji Murofushi jest w trakcie leczenia chłoniaka mózgu - poinformowały miejscowe media. W 2004 roku triumfował w olimpijskim konkursie rzutu młotem w Atenach.

U 46-letniego Murofushiego chorobę zdiagnozowano w zeszłym roku. Jest po operacji oraz leczeniu sterydami. Według “Daily Shincho", wkrótce ma przejść przeszczep własnych komórek macierzystych.

Reklama

W wydanym oświadczeniu Murofushi przyznał, że nie będzie komentował spraw osobistych, ale jednocześnie zapewnił, że dołożył wszelkich starań, aby choroba jak do tej pory nie miała wpływu na jego pracę. “Będę współpracować ze wszystkimi zainteresowanymi, aby pomyślnie przeprowadzić igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie w Tokio" - zapewnił komisarz rządowej Japońskiej Agencji Sportowej.

Informacja o kłopotach zdrowotnych Murofushiego, popularnej postaci w japońskim sporcie, bardzo zaniepokoiła wielu kibiców i internautów. “Proszę, nie martw się o pracę. Po prostu uważaj na siebie" - to jeden z wpisów na Twitterze.

Murofushi był związany z komitetem organizacyjnym od 2014 roku i pomagał m.in. w pracach nad programem igrzysk, które z powodu pandemii koronawirusa zostały przełożone na 2021 rok. Kilka miesięcy temu został komisarzem rządowej agencji sportowej.

W przeszłości był wielkim rywalem Szymona Ziółkowskiego. W dorobku, poza złotem olimpijskim z Aten, ma też m.in. brązowy medal igrzysk Londyn 2012 i złoty mistrzostw świata z Daegu 2011. Łącznie trzykrotnie stawał na podium MŚ.

Dowiedz się więcej na temat: Koji Murofushi | IO w Tokio