Reklama

Reklama

Tokio. Bukiety olimpijskie ze specjalnych kwiatów

Do przygotowania bukietów, które będą wręczane medalistom igrzysk i paraolimpiady w Tokio 2020, zostaną użyte kwiaty pochodzące z regionów najbardziej dotkniętych trzęsieniem ziemi i tsunami w 2011 r. Do bukietów zostaną dołączone specjalne wersje maskotek: Miraitowa i Someity.

Właśnie zaprezentowano projekty bukietów w jasnych i radosnych barwach. Dominują zielenie, żółcie i fiolety. Takich kompozycji kwiatowych ma zostać przygotowanych 5000.

- Tworzenie bukietów z kwiatów uprawianych głównie na obszarach dotkniętych trzęsieniem ziemi pomoże nam przekazać i okazać wdzięczność ludziom z całego świata. To będzie kolejna forma podziękowania za współpracę i okazaną życzliwość po trzęsieniu ziemi. Ten pomysł pomoże także osobom, które mieszkają na tych terenach i nadal zmagają się z konsekwencjami katastrofy - powiedział Nobuo Isomura, przewodniczący Kwiatowej Rady Japonii (Nippon Flower Council), cytowany na stronie olympic.org.

Reklama

11 marca 2011 roku północno-wschodnią Japonię nawiedziło najsilniejsze w historii tego kraju trzęsienie ziemi o magnitudzie 9, które wywołało potężne fale tsunami. Te spowodowały m.in. awarię w elektrowni atomowej Fukushima. Żywioły pochłonęły blisko 20 tys. ofiar. Do dziś nie odnaleziono ciał ponad 2500 osób.

Olimpijskie zmagania w stolicy Japonii odbędą się w dniach od 24 lipca do 9 sierpnia 2020 r., a paraolimpiada rozpocznie się 25 sierpnia


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy