Reklama

Reklama

Tokio. Blisko 34 proc. Japończyków za odwołaniem letnich igrzysk olimpijskich w Tokio

Blisko 34 proc. ankietowanych Japończyków uważa, że przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio powinny zostać odwołane – podała w niedzielę agencja Kyodo.

Jak wynika z sondażu Kyodo News, jedynie 23,9 proc. ankietowanych mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni opowiada się za tym, by przyszłoroczne igrzyska odbyły się w zaplanowanym terminie.

36,4 proc. ankietowanych uważa, że w związku z pandemią koronawirusa, letnie zmagania sportowców w Tokio powinny zostać po raz kolejny przełożone na inny termin. Z kolei 33,7 proc. japońskiej opinii publicznej twierdzi, że powinno się je odwołać.

Igrzyska w Tokio miały pierwotnie odbyć się tego lata, ale z powodu pandemii koronawirusa zostały przesunięte o rok. Ceremonię rozpoczęcia zaplanowano na 23 lipca 2021 roku, a zamknięcia - na 8 sierpnia.

Reklama

W piątek władze Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego poinformowały, że wszystkie obiekty sportowe oraz wioska olimpijska będą w przyszłym roku do dyspozycji organizatorów tokijskich igrzysk.

Od jesieni organizatorzy igrzysk chcą zająć się szukaniem rozwiązań umożliwiających przeprowadzenie igrzysk nawet w przypadku, gdyby pandemia się nie wyciszyła. Chodzi głównie o określenie możliwości podróży, zastosowania środków bezpieczeństwa chroniących wszystkich uczestników, ale w szczególności sportowców, sposobów poruszania się oraz zakwaterowania.

Sondaż Kyodo News przeprowadzono w dniach 17-19 lipca.

autor: Magdalena Jarco

Dowiedz się więcej na temat: Tokio 2020 | igrzyska olimpijskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje