Reklama

Reklama

​Tokio. Australijscy skoczkowie do wody wycofali się z kwalifikacji do igrzysk

Australijscy skoczkowie do wody wycofali się z kwalifikacji olimpijskich, co oznacza, że nie wystąpią w igrzyskach w Tokio. W tym gronie są m.in. brązowe medalistki z Rio de Janeiro w skokach synchronicznych z trampoliny 3-metrowej Maddison Keeney i Anabelle Smith.

Reprezentanci Australii zrezygnowali - ze względów bezpieczeństwa - z uczestnictwa w zawodach Pucharu Świata, zaplanowanych w dniach 1-6 maja w stolicy Japonii. To oznacza stratę szansy na start w IO 2021.

"Jestem absolutnie rozczarowana, że musimy wycofać się z imprezy, ale bardziej rozczarowana decyzją międzynarodowej federacji FINA o rozgrywaniu Pucharu Świata w tym terminie" - przekazała w mediach społecznościowych Keeney.

Australijska federacja dodała, że "Puchar Świata powinien być bezpiecznymi, pewnymi i uczciwymi zawodami kwalifikacyjnymi do igrzysk olimpijskich. W świetle obecnych okoliczności takie zmagania nie są teraz możliwe".

Reklama

W piątek premier Japonii Yoshihide Suga ogłosił kolejny, trzeci już stan wyjątkowy, by nie dopuścić do dalszego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem w czasie świąt majowych. Będzie on obowiązywał od niedzieli do 11 maja w Tokio i trzech innych prefekturach. Restrykcje ogłoszono zaledwie trzy miesiące przed igrzyskami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy