Reklama

Reklama

Tokio 2020. Zagraniczne VIP-y nie spotkają się ze sportowcami

Przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Tokio pojawiają się kolejne zasady, mające na celu zachowanie bezpieczeństwa w obliczu koronawirusa. Tym razem dotyczą one VIP-ów oraz ich kontaktów ze sportowcami.

Japoński rząd planuje zakazać spotkań zagranicznych VIP-ów ze sportowcami podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Zakaz ma dotyczyć również kontaktów z zawodnikami pochodzącymi z tych samych krajów, co goście specjalni.

Taki zabieg ma zwiększyć bezpieczeństwo w obliczu pandemii koronawirusa, z którą wciąż boryka się Japonia. Plan przedstawiło już Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Jak poinformowała agencja Kyodo News, takich środków zapobiegawczych wymaga komitet organizacyjny letnich igrzysk.

VIP-y będą musiały przedstawić negatywne wyniki testów przed i tuż po przybyciu do Japonii. Inaczej nie zostaną wpuszczone do kraju.

Reklama

Bez kwarantanny dla urzędników w Tokio

Ministerstwo zasugerowało także ograniczenie liczby urzędników. W przypadku prezydentów i premierów krajów będzie im mogło towarzyszyć maksymalnie 12 przedstawicieli państw. Maksymalnie pięciu towarzyszy będą mogli zabrać ze sobą ministrowie.

Pobyt w Japonii powinien być możliwie jak najkrótszy. Organizatorzy poprosili również o przemyślaną potrzebę wyjazdu na igrzyska. Wobec przedstawicieli państw zostanie zastosowana izolacja z dala od innych osób.

Wymóg 14-dniowej kwarantanny ma zostać złagodzony dla przywódców i urzędników pod warunkiem zastosowania się do powyższych środków.

AB

Dowiedz się więcej na temat: Tokio 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje