Reklama

Reklama

Tokio 2020. Wspaniały popis dronów na ceremonii otwarcia

Można było się spodziewać, że Japonia podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio wykorzysta najnowszą technologię. Zachwycający był popis dronów, które pojawiły się nad stadionem w Tokio i ułożyły się w kulę ziemską.

Kiedy Tokio po raz pierwszy organizowało igrzyska olimpijskie, zdumiało cały świat poziomem swego postępu technologicznego. W 1964 roku kraj niedawno jeszcze zacofany i zrównany z ziemią przez drugą wojnę światową pokazał się światu jako nowoczesny i przodujący w świecie pod względem rozwoju. To był przełomowy moment dla Japonii i jej postrzegania w świecie. Od tamtych igrzysk mocno się ono zmieniło i teraz to co japońskie = nowoczesne.

Tokio gości igrzyska olimpijskie po raz drugi

Teraz Japonia organizuje raz jeszcze igrzyska olimpijskie i można było się spodziewać, że też zaprezentuje technologiczne fajerwerki. Tym razem były one szczególnie efektowne. Nad stadion w Tokio wzbiły się świecące drony, które uformowały logo igrzysk olimpijskich 2020 roku, a następnie przekształciły się w trójwymiarowy obraz kuli ziemskiej, na której zaznaczono i Tokio, i kolejne kontynenty. Hologram wisiał nad stadionem jak księżyc. Wrażenie było niesamowite.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje