Reklama

Reklama

Tokio 2020. Wioślarstwo: Mistrzowie z Chorwacji chcą wrócić do dwójki podwójnej

Chorwaccy bracia Martin i Valent Sinkovic po zwycięstwie w olimpijskich regatach w Tokio w wioślarskiej dwójce bez sternika ogłosili, że zmieniają konkurencję i chcą ponownie startować w dwójce podwójnej. W niej zwyciężyli pięć lat temu w igrzyskach w Rio de Janeiro.

Rodzeństwo Sinkovic ma w dorobku trzy medale IO, oprócz wymienionych złotych sięgnęło także po srebro w Londynie w czwórce podwójnej.

"Bracia Martin i Valent Sinkovic zostali pierwszym duetem, który triumfował w igrzyskach, mistrzostwach świata i Europy w dwóch konkurencjach - dwójce podwójnej i dwójce bez sternika. Zaraz po sukcesie w Tokio ogłosili, że rezygnują z dalszych występów w dwójce bez sternika i wracają do dwójki podwójnej" - napisały w czwartek chorwackie media.

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Reklama

Bracia Sinkovic przyczynili się do "dominacji" wioślarstwa

Chorwaci zdobyli 36. medal dla swojego kraju w IO. Wioślarstwo stało się też najbardziej "medalodajnym" sportem w historii olimpijskich występów Chorwatów - sześć krążków (2-3-1). Kolejne miejsca "zajmują" lekkoatletyka 5 (3-1-1), taekwondo 5 (1-0-4), piłka ręczna 3 (2-0-1), strzelectwo 3 (2-0-1), piłka wodna 3 (1-2-0), tenis 3 (0-0-3).

W czwartkowych zawodach na torze olimpijskim Martin i Valent Sinkovic o 1,29 s wyprzedzili Rumunów Mariusa-Vasile Cozmiu i Cipriana Tudosa oraz o 4,59 s Duńczyków Frederica Vystavela i Joachima Suttona.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje