Reklama

Reklama

Tokio 2020. Wielki sukces dżudoków Francji!

Dżudocy Francji zwyciężyli w rywalizacji drużyn mieszanych na zakończenie rywalizacji podczas igrzysk w tej dyscyplinie sportu. Pokonali w finale wielką Japonię. Polacy nie startowali.

Od wprowadzenia turnieju drużyn mieszanych do programu mistrzostw świata w 2017 roku Japończycy za każdym razem sięgali po złoto, wygrali w nich cztery razy w rzędu. Drużynowa rywalizacja debiutowała na igrzyskach. Gospodarze byli w niej faworytem i nie zawiedli oczekiwań. Pojedynek toczy się do czterech zwycięstw. W półfinale gospodarze zmiażdżyli drużynę Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego 4-0.

Finał był świetny. Spotkały się dwie fantastyczne reprezentacje z mnóstwem sukcesów. Zaskakujące jest wysokie zwycięstwo Francuzów. Pukty zdobywali Clarisse Agbegnenou, Axel Clerget, Teddy Riner i Sarah Leonie Cysique. Dla Japończyków - Akira Sone.

Reklama

Polska od 1996 roku bez medalu

To była ostatnia konkurencja dżudo w igrzyskach. Polskie judo czeka na medal Igrzysk Olimpijskich od zawodów w Atlancie w 1996 roku. Złoto zdobył Paweł Nastula (-95kg), a srebro Aneta Szczepańska (-66kg). Może uda się przełamać tę passę w Paryżu.

Najnowsze informacje z igrzysk olimpijskich - Sprawdź

Finał: Japonia - Francja 1-4

brązowe medale dla Niemiec (po zwycięstwie 4-2 nad Holandią) i Izrael (po zwycięstwie z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim 4-1)Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje