Reklama

Reklama

Tokio 2020. Wielka sensacja o krok. Mistrzynie olimpijskie bliskie eliminacji

Trzecia porażka Chinek w turnieju olimpijskim siatkarek oznacza, że broniące złota siatkarki chińskie mogą wkrótce wylecieć z imprezy na etapie fazy grupowej. To się jeszcze nie zdarzyło!

Chiny bronią złota olimpijskiego, które w Rio de Janeiro odzyskały po kilku latach dominacji Brazylijek. Obronę tytułu rozpoczęły jednak fatalnie, od dwóch dotkliwych porażek do zera z Turcją i Stanami Zjednoczonymi. To było dość zaskakujące, ale warto pamiętać, że Chinki także złoto igrzysk w Rio w 2016 roku wywalczyły po dwóch porażkach w grupie - wtedy z Holandią i USA. A jednak w fazie play-off wypadły kapitalnie, odesłały z kwitkiem chociażby zespół gospodarzy Brazylię, a w finale Serbki. Teraz jednak po przegranej z Rosją kolejna porażka z Włoszkami wyeliminuje je z turnieju.

CZYTAJ TAKŻE: Turcja ograła Chiny w siatkówkę. Dzwoni Erdogan

Reklama

Tokio 2020. Kto złoto? Serbia, Włochy, USA...

Serbki dotąd złota olimpijskiego nie miały, a srebro z Rio to ich największy sukces. To jednak aktualne mistrzynie świata właśnie z Japonii, gdzie w 2006 roku rozpoczęły nieoczekiwanym medalem globalnego czempionatu swą obecność w światowej czołówce. Jeszcze rok wcześniej, podczas pamiętnych i złotych dla Polski mistrzostw Europy serbski trener Zoran Terzić mówił, że jego zespół powinien się od Polski uczyć.

Kto wie zatem, czy to nie Serbia jest głównym faworytem tokijskich igrzysk. Trudno to jednoznacznie stwierdzić, bo Serbki na początek miały trzy mecze z najsłabszymi rywalkami - Dominikaną, Japonią i Kenią - i wszystkie wygrały do zera, z czego ich zwycięstwo nad zespołem gospodarzy zrobiło wrażenie.

Gdzie i kiedy kibicować Polakom? Sprawdź terminarz Igrzysk Olimpijskich
Warto jednak pamiętać, że Włoszki w pięknym stylu wygrały swoje trzy mecze z Rosją (Rosyjskim Komitetem Olimpijskim), Turcją i Argentyną. To także wielki kandydat do złota, podobnie jak Amerykanki.

Chinki natomiast pozbierały się w meczu z siatkarkami rosyjskimi. Prowadziły już w setach 2-1, ale doszło do tie-breaka. Po zaciętej walce i pogoni chińskich siatkarek za Rosjankami ostatecznie jednak siatkarki z Rosji wygrały z mistrzyniami 3-2 (25-17, 23-25, 20-25, 27-25, 15-12).

Wyniki turnieju siatkarek w Tokio:

A. Serbia - Dominikana 3-0, Japonia - Kenia 3-0, Brazylia - Korea Południowa 3-0; Japonia - Serbia 0-3, Brazylia - Dominikana 3-2, Korea Południowa - Kenia 3-0; Serbia - Kenia 3-0, Korea Południowa - Dominikana 3-2, Japonia - Brazylia 0-3

B. Chiny - Turcja 0-3, Rosja - Włochy 0-3, USA - Argentyna 3-0; Chiny - USA 0-3, Rosja - Argentyna 3-0, Włochy - Turcja 3-1; Włochy - Argentyna 3-0, Chiny - Rosja 2-3, USA - Turcja 3-2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje