Reklama

Reklama

​Tokio 2020. WHO unika odpowiedzialności? Naukowcy chcą rozmowy w sprawie igrzysk

Igrzyska olimpijskie w Tokio zbliżają się wielkimi krokami, ale nie milkną sceptyczne głosy, dotyczące ich bezpieczeństwa. W jednym z artykułów w brytyjskim czasopiśmie medycznym zarzuca się Światowej Organizacji Zdrowia brak reakcji na organizację igrzysk w obliczu pandemii.

Igrzyska olimpijskie w Tokio zgodnie z planem mają rozpocząć się 2 lipca. Organizatorzy robią wszystko, aby tym razem udało się zrealizować założenia i rozpocząć jedną z najważniejszych imprez sportowych pięciolecia.

W artykule opublikowany w miniony weekend w czasopiśmie naukowym "The Lancet" zarzucono Światowej Organizacji Zdrowia i innym główny instytucjom zdrowia na świecie brak odpowiedzialności za organizację igrzysk olimpijskich oraz paraolimpijskich w obliczu pandemii koronawirusa.

Tokio 2020. Chcą rozmawiać o igrzyskach

Zdaniem artykułu igrzyska mogą prowadzić do rozprzestrzeniania się wirusa w Japonii i innych krajach.

Reklama

Zwrócono uwagę na brak obowiązku szczepień i mieszania się około 15 tysięcy zawodników z całego świata wraz z urzędnikami, dziennikarzami oraz personelem pomocniczym. Może to wywołać nowe ogniska koronawirusa, gdy wszyscy wrócą już do swoich miejsc zamieszkania.

W Tokio wciąż panuje stan wyjątkowy, który ma wpłynąć na zmniejszenie liczby zakażonych. Tymczasem w Japonii społeczeństwo w większości nie chce organizacji igrzysk, zważając na duże ryzyko ich przeprowadzenia.

AB 

Dowiedz się więcej na temat: Tokio 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje