Reklama

Reklama

Tokio 2020. To one są wielką rewelacją igrzysk. Będzie pierwszy medal?

Turcja po ograniu Chin pokonała także siatkarki rosyjskie. Tureckie siatkarki są rewelacją igrzysk i krocza po olimpijski medal, którego nigdy dotąd nie miały. Do zawodniczek po meczach osobiście dzwoni prezydent Recep Erdogan, a gra siatkarek jest w Turcji sprawą narodową.

Zespół turecki tylko raz grał na igrzyskach olimpijskich w damskiej siatkówce - w 2012 roku w Londynie. Wówczas nie wyszły z grupy złożonej z USA, Chin, Brazylii, ale także Korei Południowej, którą spodziewały się pokonać. Występ był rozczarowaniem.

Tokio 2020. Turcja rewelacją imprezy

Teraz Turczynki pojechały na swe drugie igrzyska w Tokio pod wodza Giovanniego Guidettiego jako czwarta drużyna rankingu światowego, notowana jedynie za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią i Chinami. Jakby tego było mało, w pierwszym meczu Turczynki rozbiły mistrzynie olimpijskie z Chin aż 3-0. W twej sytuacji zapachniało pierwszym w dziejach medalem dla tureckiej siatkówki, dotąd wysoko notowanej w Europie. Świat to jednak co innego.

Reklama

Turcja do wygranej z Chinami dołożyła kolejne wartościowe wyniki, w tym ostatnie zwycięstwo nad siatkarkami rosyjskimi po dramatycznym tie-breaku 3-2. To znaczy, że Turcja wychodzi z grupy z trzeciej pozycji i zagra w play-off z zespołem Serbii. To będzie hitowe spotkanie i Turczynki wcale nie są bez szans, chociaż Serbki to wicemistrzynie olimpijskie i mistrzynie świata. W Tokio przegrały już jednak wyraźnie z Brazylią 1-3.

Wyniki siatkówki kobiet Tokio 2020:

A. Serbia - Korea Południowa 3-0, Japonia - Dominikana 1-3, Brazylia - Kenia 3-0

B. USA - Włochy 3-2, Rosyjski Komitet Olimpijski - Turcja 2-3, Chiny - Argentyna 3-0

W ćwierćfinałach zagrają:

Brazylia - Rosyjski Komitet Olimpijski

USA - Dominikana

Serbia - Turcja

Włochy - Korea Południowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje