Reklama

Reklama

Tokio 2020 - tenis stołowy. ​Japończycy złotymi medalistami w mikście

Japońscy tenisiści stołowi Mima Ito i Jun Mizutani zdobyli złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio w mikście. W finale pokonali Chińczyków Liu Shiwen i Xu Xina 4:3. Brąz wywalczyli Tajwańczycy Cheng I-Ching i Lin Yun-Ju.

Tenis stołowy zadebiutował w igrzyskach w Seulu w 1988 roku, a dopiero w japońskiej stolicy rozdano medale w grze mieszanej. Od 33 lat odbywa się rywalizacja w singlu, z kolei do 2004 roku (Ateny) walczono o krążki w grze podwójnej. Od igrzysk w Pekinie (2008) debel jest częścią turnieju drużynowego.

Od kilku lat mikst zdobywa coraz mocniejszą pozycję w tenisie stołowym. A jeszcze niedawno nie było go np. w ogóle w programie mistrzostw Europy; rozgrywano oddzielne zawody.

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Reklama

Tokio 2020. Japończycy ze złotem w tenisie stołowym w mikście

W IO w Tokio dominowali Azjaci, którzy zajęli całe podium. W meczu o brąz tajwański duet wygrał z Francuzami Jia Nan Yuan i Emmanuelem Lebessonem 4:0. W niedzielę para z Francji uległa 0:4 Chińczykom w półfinale.

Miesiąc temu podczas ME w Warszawie Yuan Jia Nan i Lebesson sięgnęli po brąz. Triumfowali Niemcy Nina Mittelham i Dang Qiu.

giel/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje