Reklama

Reklama

Tokio 2020. Tenis: Pierwszy raz od ponad 100 lat jeden kraj w finale męskiego debla

Pierwszy raz od ponad 100 lat w olimpijskim finale męskiego debla zagrają tenisiści z jednego kraju. Chorwaci Marin Cilic i Ivan Dodig spotkają się z rozstawionymi z "jedynką" rodakami Nikolą Mekticem i Mate Pavicem.

W czwartkowych meczach półfinałowych Cilic i Dodig wygrali z Nowozelandczykami Michaelem Venusem i Marcusem Daniellem 6:2, 6:2, zaś Mektic i Pavic pokonali amerykański duet Austin Krajicek, Tennys Sandgren 6:4, 6:4.

Finał igrzysk odbędzie się w piątek. "Jutro rano cała Chorwacja będzie na nogach. Nasi tenisiści znów sprawili, że jesteśmy dumni" - piszą chorwackie portale internetowe.

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Reklama

Tokio 2020. Chorwaci dokonali niezwykłego wyczynu po 113 latach

"Oba nasze deble zapisały się w historii chorwackiego i światowego tenisa. Dotychczas tylko dwa razy zdarzyło się w igrzyskach, aby w finale gry podwójnej mężczyzn wystąpili zawodnicy z jednego kraju, ale to było dawno temu - Amerykanie w 1904 roku i Brytyjczycy w 1908. Po 113 latach dokonali tego Chorwaci" - dodali dziennikarze z Bałkanów.

W 1904 roku w St. Louis triumfowali Beals Wright i Edgar Leonard, a cztery lata później w Londynie George Hillyard i Reginald Doherty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje